DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS HAYATI
Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Kktccell
Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Kktccell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNİN SANAL KAMPÜSÜ

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu

YazarMesaj
Glovan
Moderatör
Moderatör
Glovan

Cinsiyet Erkek
Başarı sistemi : 16

Cüzdan
Altın Altın: 0

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu Empty
MesajKonu: Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu   Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu I_icon_minitimeC.tesi Kas. 07, 2009 9:19 pm

Bölümün Misyonu

* Çağdaş, yenilikçi, gelişimci ve değişimci eğitim,
* Öğrenci odaklı eğitim,
* Rekabetçi koşullara uygun nitelikte insangücü yetiştiren eğitim,
* Sektörün beklentilerini karşılayacak eğitim,
* Yaşama hazırlayan bir eğitim vermektir.

Yüksek Okul Tanıtımı

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, uluslararası rekabetin artığı, ekonominin geliştiği, teknolojik gelişmelerin hızlandığı çağımızda, Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti turizm sektörüne, ekonomik ve sosyal katkıda bulunacak, üst ve ara kademe, nitelikli insangücü yetiştirmeyi kendisine misyon edinmiştir. Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu'nun kuruluş amacı; turizm sektörüne, günümüzün gerektirdiği bilgi, beceri ve bilinç düzeyine sahip insangücü yetiştirmektir.

1990 yılında kurulan ve sadece ön lisans eğitimi verilen yüksek okulda, 1992 yılında turizm ve otel işletmeciliği, 2002 yılında da rekreasyon yönetimi alanında lisans eğitimine başlanmıştır. Bilgisayar ve yabancı dil eğitimi, Yüksek Okulun önemle üzerinde durduğu konuların başında gelmektedir.

Okulun önem verdiği bir diğer konu da, öğrencileri, pratik ve deneyimin ayrılmaz bir parçası olan turizm sektörüne, uygulamalı eğitim ile hazırlamaktır. Bu amaçla kurulan uygulama mutfağı ile Tower Restoran ve Beach Club'ın yanı sıra, dünya çapında geniş kullanım alanı olan bilgisayar programları FIDELIO, GALILEO ve AMADEUS ile öğrenciler, teorik bilgilerin yanı sıra pratik bilgiler de alarak, çağdaş bilim ve teknolojinin ihtiyaçlarına uygun, en üst düzeyde eğitim ve öğretimle hayata hazırlanmaktadır.

Okulun bir diğer amacı da öğrencilerin düşünce, fikir ve görüşlerini sözlü ve yazılı olarak düzgün ve açık bir şekilde ifade etmelerini, seçtikleri alan ile ilgili değerleri koruyabilmelerini ve kendilerine olan güvenlerini artırmayı sağlayacak eğitim ve öğretimi vermektir.

Öğretim Hedefleri

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu, turizm ve otel işletmeciliği ile rekreasyon yönetimi eğitiminde bilgi üreten ve bu bilgiyi geliştirip uygulayabilecek beceri ve yetenekle donanımlı yönetici adaylarını yetiştirmeye yönelik bir eğitim sunmaktadır. Bu konuda, Akdeniz bölgesinin lideri olma konumunda bir öğretimi hedeflemektedir. Yüksek Okulun bir diğer hedefi de öğrencileri geleceğin en gözde sektörüne hazırlamaktır. Bu hedeflere ulaşabilmek ve eğitim kalitesini yükseltebilmek amacıyla, uluslararası bilimsel dergilerde makaleleri yayımlanmış akademisyenlerle beraber, uzun yıllar sektörde görev almış deneyimli bir akademik kadronun okulumuzda hizmet vermesi sağlanmıştır.

Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ TURİZM VE OTELCİLİK YÜKSEK OKULU 2014 YILINA KADAR YENİDEN AKREDİTE EDİLDİ .
» Özel orduya yüksek maaş, yüksek tazminat
» Turizm Sektörü
» yaz okulu parası
» yaz okulu kayıt