DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS HAYATI
GENEL BİLGİ Kktccell
GENEL BİLGİ Kktccell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNİN SANAL KAMPÜSÜ

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

GENEL BİLGİ

YazarMesaj
Admin
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Admin

Cinsiyet Erkek
Başarı sistemi : 23
Ruh Hali : 13
Takım : Galatasaray

Cüzdan
Altın Altın: 10

GENEL BİLGİ Empty
MesajKonu: GENEL BİLGİ   GENEL BİLGİ I_icon_minitimePerş. Tem. 15, 2010 2:36 pm

GENEL BİLGİ

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin daveti üzerine, her iki ülkenin Hükümetleri ve ODTÜ Rektörlüğü arasında 2000 yılında imzalanan üçlü-protokol ile başlatılan büyük ölçekli ve olağanüstü bir yükseköğretim projesidir. Bu üçlü-protokol, 2001 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisi ve KKTC Cumhuriyet Meclisi'nde onaylanarak uluslararası anlaşma statüsü almış, ve 2003 yılında KKTC Cumhuriyet Meclisi'nce çıkarılan kuruluş yasası ile de ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu özel tüzel kişilik kazanmıştır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, akademik ve idari bakımdan bütünüyle ODTÜ Senatosu, ODTÜ Yönetim Kurulu ve ODTÜ Rektörlüğü'ne bağlı bir yapı içinde faaliyet göstermektedir. Yatırım harcamalarının tümü ve cari giderlerin bir kısmı Türkiye Cumhuriyeti tarafından sağlanmaktadır.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu 2003-2004 akademik yılında bir, 2004-2005 akademik yılında ise altı lisans programına öğrenci kabul etmiştir. Bu öğrenciler eğitimlerine Ankara'daki ana kampusta başlamışlar ve 2005-2006 akademik yılından itibaren, sekiz lisans programına alınan yeni öğrencilerle birlikte, KKTC'nin Güzelyurt bölgesinde kurulan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda sürdürmüşlerdir. 2009-2010 akademik yılına 13 lisans ve 1 Yüksek Lisans programında yaklaşık 1480 öğrenci ile başlayan ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda, 2013-2014 akademik yılı itibariyle 20 lisans ve lisansüstü programlarda 3500 öğrencinin öğrenim görmesi hedeflenmektedir.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda eğitim dili İngilizcedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, 50 yıllık birikimini ve tüm olanaklarını ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nun başarısı için seferber etmiştir. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda uygulanan eğitim programları ODTÜ Senatosu tarafından onaylanmaktadır. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda Ankara ana kampustan görevlendirilen öğretim üyeleri ve ODTÜ Senatosu ve ODTÜ Yönetim Kurulu'nun Ankara kampusu için kabul ettiği standartlarla işe alınan öğretim üyeleri ders vermektedir. Bütün programlarda ODTÜ eğitim anlayışı ve değerlendirme standartları titizlikle korunmaktadır. Orta Doğu Teknik Üniversitesi, ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu'nda verilen eğitimin kalitesini garanti etmekte ve mezunlarına uluslararası düzeyde kabul gören ODTÜ diploması vermektedir.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu, Başkent Lefkoşa'nın 50 km batısında, 12.000 nüfuslu Güzelyurt kentinin 6 km kuzeyinde yer alan Kalkanlı bölgesinde, KKTC Hükümeti tarafından tahsis edilen 3385 dönümlük bir arazi üzerinde kurulmuştur. ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampusu yüksek teknolojiye dayalı altyapısı, modern eğitim binaları ve laboratuarları, zengin yaşamı, spor ve kültürel tesisleri, yeşil alanları ve özgün mimarisi ile nitelikli bir eğitim-öğrenim ortamı için her türlü olanağı sağlamaktadır. Daha kuruluş aşamasında mimari ödüller kazanan Kampus, engelli öğrencilere potansiyellerini kullanabilecekleri bütün imkânları sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.
https://dauforum.yetkin-forum.com

GENEL BİLGİ
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» kıbrıs hakkında genel bilgi
» Bilgi BİR BAKIŞTA GAÜ
» çöp sepeti bilgi
» kapsamlı bilgi kktc
» anket bölümü bilgi