DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ KAMPÜS HAYATI
DAÜ Kütüphane Kktccell
DAÜ Kütüphane Kktccell
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

DOĞU AKDENİZ ÜNİVERSİTESİNİN SANAL KAMPÜSÜ

AnasayfaGaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

DAÜ Kütüphane

YazarMesaj
Admin
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ
Admin

Cinsiyet Erkek
Başarı sistemi : 23
Ruh Hali : 13
Takım : Galatasaray

Cüzdan
Altın Altın: 10

DAÜ Kütüphane Empty
MesajKonu: DAÜ Kütüphane   DAÜ Kütüphane I_icon_minitimeC.tesi Mayıs 01, 2010 6:58 am

Misyon :

Kütüphanemiz; koleksiyonu ve bilgi hizmetleri sayesinde, Üniversitemizin eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, öğrencilerle öğretim görevlilerimizin akademik program ve bilimsel araştırmalarından doğan bilgi ihtiyaçlarını karşılamak ve bütün DAÜ ailesi yanında halkın bilgi donanımının artmasına da katkıda bulunmak amacıyla görev yapmaktadır.

Vizyon :

Kütüphanemiz, Üniversitemizin etkin, çağdaş, yenilikçi, değişimci ve öğrenci odaklı eğitim anlayışının aktif destekçisi olup, bu yaklaşıma dayanan akademik sürecin vazgeçilmez unsuru olma rolünü, sürekli gelişmeyle ileriye taşıma hedefindedir. Kütüphanemiz, bilimsel araştırmaların niteliği ve niceliğinde önemli bir işleve sahip olmasından dolayı araştırma ve bilgiye erişim sürecinde öğrenci ve öğretim görevlilerine her türlü imkânı sağlamaya çalışmaktadır. Bilindiği gibi Üniversitemizin hedefinde öğrencilerini sadece mesleğe değil, aynı zamanda hayata da hazırlamak vardır. Bu bağlamda öğrenmeyi öğrenmiş, araştırmacı, bilgiden özgün bilgi üretebilen, duyarlı gençlerin yetiştirilebilmesi için Kütüphane olarak her türde ve içerikte bilgi kaynağının, sisteme dayalı bir ortamda öğrencilerimizle buluşmasını sağlamaya çalışmaktayız.

Kütüphanemiz bilimsel kalkınmayı evrensel bir kazanım olarak algıladığından, bilgi kuruluşları ile işbirliği yapmakta ve imkânlar dahilinde, kaynaklarını Dünya ile paylaşmaktadır. Bu işbirliği sayesinde, Üniversitemize ait yayınlar Dünyaya tanıtılırken, diğer bilgi kuruluşlarındaki bilgi kaynaklarına ulaşım da kolaylaşmaktadır.

Toplumumuzda gerek bilginin gerekse okuma alışkanlığının yaygınlaşması ve yaşam boyu öğrenme alışkanlığının edinilmesi amacıyla Kütüphane koleksiyonumuz, DAÜ ailesinin yanında bütün halkımıza da sunulmaktadır.

Kalitede zirveye ulaşma hedefini benimseyen Kütüphanemiz, uluslararası standartlara göre “güçlü ve ideal kütüphane” konumunda olmaya özen göstermektedir. Kütüphanemizin genel amacı, ülkenin ve bölgenin en iyi bilgi merkezlerinden birisi olmaktır.

http://library.emu.edu.tr/turkcelibrary/default.htm
https://dauforum.yetkin-forum.com

DAÜ Kütüphane
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» DAÜ 2009-2010 final sınav dönemi, kütüphane çalışma saatleri